Tábor

Základna

Stanová základna Kameňák se nachází v malebném prostředí Hostýnských vrchů nad vesnicí Vlčková u Zlína a 2 km od hradu Lukov. Tábor má kapacitu 50 účastníků. Děti i vedoucí spí ve stanech s podsadami. K táboru patří kuchyně a zastřešená jídlena, v případě nepřízně počasí se program koná ve vojenském hangáru, ale jinak čas trávíme na táborové louce nebo v lesích, kterými je základna obklopena. Ve velkém horku se můžeme osvěžit v potůčku, který základnou protéká nebo navštívit kilometr vzdálenou vodní nádrž. Základna disponuje veškerým sociální zařízením (WC, teplá sprcha, chem. záchod).

Korespondenční adresa:
Táborová základna Vlčková – Kameňák
763 19 Kašava

Osazenstvo

Převážná většina dětí jezdí na tábor opakovaně, a přestože v průběhu roku žádné společné akce s dětmi (zatím) nepořádáme, vzniklé kamarádské vztahy přetrvávají a děti, které nejedou poprvé, se na táboře vždy shledávají se “starými známými”. Nejsme ale nijak uzavřenou partou a děti, které přijedou poprvé, velmi snadno do našeho kolektivu zapadnou. Během tábora budou Vaše děti žít v čistém prostředí a v těsném sepětí s okolní přírodou, zažijí mnohá dobrodružství a seznámí se s řadou nových kamarádů.

Termín

Tábor se koná vždy v délce dvou týdnů, zpravidla poslední prázdninový turnus, tj. poslední dva týdny v srpnu. Začínáme v neděli, končíme v pátek nebo v sobotu dle aktuálního termínu a programu Barum Rallye, která je pravidelně vedena v blízkosti tábora a ovlivňuje přístup k základně.

Letáky z minulých ročníků

2023

2022

2021

2020

2019

2018